Aktorska Drużyna
- unikalne warsztaty prowadzone z pasją

Piotr Bułka
To jedyny doktor w naszej ekipie (ale nie nauk medycznych, tylko sztuk filmowych i teatralnych). Za tym tytułem idzie olbrzymia wiedza na temat metodologii aktorskiej, której uwielbia nauczać u siebie na uczelni, a u nas na warsztatach z zarządzania stresem. Jego supermocą jest to, że potrafi dotrzeć do każdego uczestnika.
Cześć, jestem Piotrek!
Aktorstwo poniekąd było mi pisane. Będąc synem aktorki, miałem dwa wyjścia: być aktorem albo kimś innym… no i bycie kimś innym nie wyszło. A tak na poważnie, aktorstwo zawsze było moją wielką pasją i do dziś nią pozostaje. Po niespełna trzynastu latach w tym zawodzie, poznałem jego blaski i cienie wystarczająco dobrze, żeby zakochać się w przekazywaniu tej wiedzy kolejnym pokoleniom.
Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie również w 2022 roku uzyskałem stopień doktora sztuk filmowych i teatralnych. Na co dzień jestem aktorem Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz wykładowcą Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Miałem przyjemność pracować w wielu polskich teatrach w Warszawie, Bielsku białej, Sosnowcu, Chorzowie czy Gliwicach. Jestem odtwórcą głównej roli Mariusza Bergera w serialu „Krejzi Patrol”. Zagrałem w wielu polskich produkcjach filmowych i telewizyjnych, w tym: w „Sztuce kochania” Marii Sadowskiej, „Gwiazdach” Jana Kidawy-Błońskiego, „ACID RAIN” Tomka Popakula czy w serialu „Papiery na szczęście”. Współpracowałem ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Współpracuję z platformą Audioteka nad słuchowiskami, m. in. „Bracia Karamazow” w reżyserii Krzysztofa Kiczka. Jestem dwukrotnym laureata Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury oraz laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Katowice „Lokata w Kulturę”.
Jako wykładowca, przykładam dużą wagę do poczucia bezpieczeństwa moich studentów. Tylko w bezpiecznych warunkach możemy wychodzić poza naszą strefę komfortu, a właśnie tam znajduje się nasz dalszy rozwój. Te same zasady dotyczą prowadzonych przeze mnie warsztatów. Komfort i dobre samopoczucie uczestników są warunkiem nadrzędnym naszej pracy. Gdy on zostanie spełniony, wtedy możemy się skupić na otwieraniu się na nowe bodźce i zadania.
Jako były judoka mam w sobie ten gen rywalizacji ale i szacunek do drugiego człowieka. Dlatego właśnie kocham sport i wierzę, że pomaga on z radzeniem sobie ze stresem w dorosłym życiu. Poza sportem i moją pracą, które są moimi pasjami, uwielbiam pisać scenariusze, oglądać filmy, spacerować z psem. Tak jak Daria (prywatnie moja żona), planuję w przyszłości przenieść się do Barcelony. A najlepiej razem z nią.